• Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • +26 920 800
facebook

Telki Fesztivál 2018

A 16. Telki Fesztivál tervezett programja - május 10-12.


A nyomtatásban is megjelenő programfüzet itt elérhető>>


2018. május 10. csütörtök

18.30 Gasztonyi Kálmán festőművész kiállításának megnyitója, megnyitja Deltai Károly polgármester, közreműködnek a Pipacsvirág Általános Iskola és a Kiss Zenede növendékei (Pipacs Galéria)


Május 11. péntek


17.00
A Telki Gyermek Táncszínház és a Telki SE Ritmikus és Esztétikus Gimnasztika szakosztályában sportoló 50 kis- és nagylány bemutatja „Óz, a nagy varázsló” című legújabb, nagyszabású színpadi előadását (Tornaterem)

19.00-23.00 Kézműves sörkóstolás, büfé a parkolóban, a telki cserkészek szervezésében (Tornaterem és tantermek)

20.00 Radio Mobster koncert (Tornaterem)

22.00 Firefly koncert (Tornaterem)
 

18.00 Fesztivál-megnyitó, az idei Telkiért Érdemérem és Telki Ifjúsági Díj díjazottainak köszöntése, Simonyi Cecília grafikus-illusztrátor kiállításának megnyitója - közreműködik a Telki Nőikar és az International Young Soloists IYS kamaraegyüttese (Pajta-Faluház)

20.00 „Radnóti Miklósné Gyarmati Fanni Naplója”: a FILC produkciója, Hámori Gabriella színművész előadásában és Seres Tamás rendezésében (Pajta-Faluház)

21.30 A Finucci Bros Quartet fusion és groove-os elemekkel ötvözött klasszikus jazz lemezbemutató koncertje, csak ínyenceknek! (Pajta-Faluház)

Május 12. szombat

9.00 Zenés ébresztő faluszerte a már jól ismert Platós Band fúvósmuzsikájára, teherautóról

9.00 Kézműves foglalkozások, játszóház, kirakodóvásár, büfé, kürtős kalács, az Óvoda-iskola Alapítvány, a Polgárőrség és az Önkormányzat standjai (Petőfi u.)

9.00-19.00 HappyCopter - helikopter szimulátor kicsiknek és nagyoknak (Pajta előtti tér)

10.00-15.00 „Nyitott Templom” családok, gyerekek és felnőttek részére – betekintés a római katolikus egyházközség életébe, ismerkedés műemlék templomunkkal és a katolikus közösség életével (Templom és templomkert)

10.00-20.00 „Rezdülések – a rezdületlen térben” – Pethes Zsófia festő-restaurátor kiállítása (Bordás-ház)

10.00 A Langaléta Gólyalábasok „Vitézi mókák, kunkori történetek” című produkciója (Petőfi u.)

11.00-19.00 Magyarszegelet népi játszóház és kisállat-simogató (56-os emlékmű körül)

11.00 Délelőtti matiné – a XVI-XVII. század kamarazenéje, Szabó Zsolt (gamba), Kincses Klára (csembaló), Bajnai Berta (furulya) és Kéringer Gábor (furulya) előadásában (Bordás-ház)

11.00 „Wass Albert-Strausz Tünde: Erdők könyve” - különleges teremtéstörténet tanúságos mesékkel összefűzve, az Aranyszamár Bábszínház interaktív előadása gyerekeknek (Nagyszínpad)

12.00 Rendőrkutya-bemutató (Polgármesteri Hivatal mögötti füves terület)

13.00-17.00 A diósdi Történelmi Bajvívó Egyesület középkori játékai és tornaviadalai, nem csak gyerekeknek (Polgármesteri Hivatal mögötti füves terület)

14.30 Gyermek és felnőtt mozgáskultúra-csoportok bemutatkozásai: ritmikus gimnasztika, sport-tánc, néptánc, szenior örömtánc (Nagyszínpad)

15.30 A Telki Falusütije verseny eredményhirdetése (Nagyszínpad)

16.00 A cimbalom Chuck Berryének bandája! Cimbalom rock'n'roll, ska-ugrós, csibészes cimbalom pop, népi-hip-hop... – ez a CimbaliBand (Nagyszínpad)

17.30 A Budajenő-Telki Székely Társulat előadása szilágysági táncokkal (Nagyszínpad)

18.00 A világhírű Ars Nova Énekegyüttes és az International Young Soloists IYS kamaraegyüttesének hangversenye (Templom)

20.00 Blues, rock’n’roll és herfli minden mennyiségben - az Első Pesti Rackák alias Rackajam és a Louisiana Double fergeteges, közös koncertje (Nagyszínpad)

22.00 Táncos buli, avagy utcabál a Telkiben idén bemutatkozó PartyFace Bulizenekarral (Pajta-Faluház)